پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بازار نابسامان مرغ در کهگیلویه و بویراحمد با ورود و برخوردهای دادستانی، حضور مستمر تعزیرات حکومتی و پای کار بودن جهاد کشاورزی پس از سه روز آرام گرفت.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج بعد از قیمت نجومی گوشت مرغ در کهگیلویه و بویراحمد، سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تامین مرغ تولیدی همین استان به قیمت ۱۴ هزار و ۴۰۰ به کشتارگاه‌ها کرد تا نهایتا هر کیلوگرم مرغ در بازار با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به دست مردم برسد.

اما از آنجا که بعد از کشتارگاه و نحوه توزیع و قیمت آن به عهده جهاد نیست، با کم‌کاری‌های صورت گرفته کاهش قیمت مرغ فقط چند روز دوام آورد تا اینکه شخص دادستان و معاونین او به میدان آمدند و با کم‌کارهای بازار مرغ برخورد جدی صورت گرفت.

تذکرات و برخوردهای قاطعانه دادستانی با مدیران دولتی و بخش خصوصی، کشتارگاه‌ها، عوامل و دلالان مرتبط با مرغ که در مواردی به بازداشت برخی کارشکنان هم انجامید، تا حد زیادی تب مرغ را پایین آورد تا در کنار حضور مقتدرانه مدیرکل تعزیرات حکومتی و ادامه تامین مرغ زنده از سوی جهاد کشاورزی، این کشتی پرتلاطم بالاخره در بازار کهگیلویه و بویراحمد آرام گیرد.

براتعلی صالحی، مدیرکل تعزیرات حکومتی با اشاره به زحمات شبانه‌روزی مسئولان برای کاهش قیمت مرغ گفت: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که مرغ با قیمت هر کیلو ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در بازار به فروش رسد و این شرایط موقت نباشد.

وی با قدردانی از سازمان جهاد کشاورزی به عنوان دستگاهی که وظیفه‌اش را در چرخه تولید تا مصرف مرغ به خوبی انجام داده است، افزود: تعزیرات حکومتی به صورت مستمر در بازار حضور دارد و با هر تخلفی از جمله کم‌فروشی، گران‌فروشی، احتکار، قاچاق و عرضه خارج از شبکه برخورد قاطع می‌کند.

صالحی از برخوردهای قاطعانه و جدی دادستانی هم گفت و تصریح کرد: انتظار ما از کشتارگاه‌ها، عوامل دخیل در توزیع مرغ و فروشنده‌ها این است که با رعایت انصاف و تمکین به قانون و مصوبات، زمینه آرامش در بازار و تعدیل معقولانه قیمت‌ مرغ را فراهم کنند.

وی همچنین از نهادهای نظارتی و دخیل از جمله اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت خواست تا با افزایش نظارت‌ها و حضور میدانی اجازه ندهند کشتارگاه‌ها، دلالان، توزیع‌کنندگان و فروشندگان قیمت‌های خودسرانه بزنند و یا مرغ مورد نیاز بازار این استان خارج از شبکه و در دیگر استان‌ها عرضه شود.

مدیرکل تعزیرات اظهار امیدواری کرد با پای کار بودن دستگاه‌های مسئول، روند عرضه مرغ به قیمت هر کیلو ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/