پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امروز سه شنبه نیز داستان تلخ مسمومیت دانش آموزان در کهگیلویه و بویراحمد مثل سایر نقاط کشور و با اعلام رسمی ۲۸۰ دانش آموز مسموم در این استان، ادامه یافت.

به گزارش ریواس جنوب؛ دکتر محمود شهامت، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، به خبرنگاران گفت: امروز -سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱- نیز وقوع مسمومیت در برخی مدارس دخترانه در شهرهای یاسوج و گچساران گزارش شد.

خبرگزاری ایسنا در همین زمینه نوشت؛ «محمود شهامت افزود: طی امروز ۴۳ دانش آموز دختر دچار مسمومیت شده که ۳۹ دانش آموز در سه مدرسه “علوی”، “آرمیتا”و” الزهرا “یاسوج و ۴ دانش آموز در گچساران توسط فوریت‌های پزشکی به بیمارستان ارجاع داده شدند که هم اکنون همه این تعداد بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دانش آموزان بستری دیروز و پریروز، به استثنای ۷ نفر از دانش آموزان دچار مسمومیت دیروز که دارای بیماری زمینه ای بودند، همه ترخیص شدند.

شهامت تصریح کرد: طی سه روز اخیر  ۲۸۰ دانش آموز در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله یاسوج، سی سخت، دهدشت، گچساران و لیکک دچار مسمومیت شدند که از این تعداد ۲۶ نفر روز یکشنبه ۱۴ اسفند در شهرهای یاسوج و سی سخت، ۲۱۱ نفر طی دیروز دوشنبه در شهرهای یاسوج، دهدشت، گچساران و لیکک و امروز سه شنبه نیز ۴۳ نفر دختر در مدارس شهرهای یاسوج و گچساران بودند».

با وجود صحبت از عزم جزم مسوولان برای مقابله با این جریان بسیار نگران کننده به ویژه پس از سخنان روز گذشته رهبری و واکنش صریح به این پدیده، از طرفی ادامه مسمومیت سریالی، به نظر می رسد، داستان، پیچیده تر از حد تصور باشد و امیدواریم هر چه سریع تر دستان پشت پرده این جنایت، آشکار و مجازات شوند.