پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز جمعه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۲ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

اتاق عمل جراحی کودکان بیمارستان نمازی شیراز راه‌اندازی شد

به همت خیرین و نیک اندیشان حوزه سلامت فارس، اتاق عمل جراحی کودکان مرکز آموزشی درمانی نمازی شیراز راه اندازی و افتتاح شد.

ساماندهی محیط پیرامونی حرم شاهچراغ(ع)/اتصال ریلی فارس به جنوب کشور

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، حرم حضرت شاهچراغ(ع) با حدود ۱۶ میلیون نفر زائر در سال را اصلی‌ترین مرکز گردشگری شیراز دانست و بر لزوم توجه بیشتر به این مکان مقدس و ساماندهی محیط پیرامونی این حرم و دیگر حرم‌های مطهر، تاکید کرد.

استاندار فارس مدیران را به حمایت جدی از تولیدکنندگان‌ و سرمایه گذاران فرا خواند

استاندار فارس از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا با جدیت بیشتر به رفع موانع تولید و حمایت از تولیدکنندگان‌ وسرمایه گذاران اهتمام ورزند.

تشییع پیکر مطهر شهید “علی اولادحسین” در فسا

پیکر مطهر شهید مدافع وطن ستوانیکم “علی اولادحسین” همزمان با رحلت جانگداز رسول اعظم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) بر دستان مردم قدر شناس و شهید پرور شهرستان فسا تشییع و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

میمند فارس لرزید

زمین لرزه ۳ و ۸ دهم ریشتری میمند در شهرستان فیروزآباد را لرزاند.

استنشاق گاز سمی، جان ۲ چاه‌کن را در شیراز گرفت

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: ۲ کارگر چاه‌کن اتباع افغانستانی به دلیل وجود گازهای سمی در حین کار در چاه در شیراز فوت کردند.

تحقق ۸۵ درصدی مصوبات سفر اول دولت به فارس

استاندار فارس ضمن اعلام اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کل مصوبات سفر اول هیئت دولت به این استان محقق شده است، از انجام سفر دوم در مهرماه خبر داد.

۱۴تن آش نذری در شهر بهمن آباده پخت و توزیع شد

همزمان با ایام عزاداری آخر ماه صفر ۱۴تن آش نذری طبخ و بین زائرین و عزاداران در حرم مطهر امامزادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن آباده در شمالی ترین نقطه استان فارس توزیع شد.

توزیع رایگان کتاب بین نوجوانان محله‌ محروم مهدی آباد شیراز

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت: هزار جلد کتاب با عناوین مختلف بین اهالی و نوجوانان محله محروم مهدی آباد(کتس بس) در قالب اجرای نهمین مرحله طرح پیوند با کتاب توزیع شد.

بیش از ۳۹ هزار نفر در فارس تحت پوشش آموزش‌ سواد آموزی قرار می‌گیرند

به گفته معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس، بیش از ۳۹ هزار بیسواد در استان تحت پوشش آموزش‌های نهضت سواد آموزی قرار می‌گیرند.

 

 

پایان/ مهشید آردی