پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

هزینه بسیار بالای تهیه لوازم التحریر برای اولیا دانش آموزان ریواس جنوب را بر آن داشت تا به مدیران، معلمان و مربیان مدارس و مراکز پیش دبستانی توصیه کند که لیست لوازم التحریر درخواستی از دانش آموزان را تعدیل کنند.

به گزارش ریواس جنوب؛ با شروع مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس یکی از دغدغه‌های اولیاء، تهیه لوازم التحریری است که معمولاً از سوی معلمان و مربیانِ دانش آموزان درخواست می‌شود که امسال قیمت بالای اقلام لوازم التحریر این دغدغه را بیشتر و بیشتر هم کرده است.

معمولا لیستی از اقلام متنوع لوازم التحریر که بعضی از آنها نه چندان ضروری و یا جایگزین مناسب‌تری دارند، به دانش‌آموزان یا اولیای آنها داده می‌شود و دانش‌آموزان ملزم به تهیه آنها می‌شوند.

در سنوات گذشته هزینه لوازم درخواستی تا حدی قابل تحمل بود اما امسال این هزینه بسیار بسیار بالاست و در حقیقت از توان بسیاری از اولیاء خارج شده است.

در همین راستا توصیه می‌شود امسال در ارائه لیست لوازم التحریر بازنگری شود و اقلام کمتر مورد نیاز یا فاقد ضرورت یا دارای جایگزین ارزان قیمت از لیست حذف شوند و به حداقل‌ها بسنده شود.

نکته حائز اهمیت در این لیست این است که معمولاً اولیاء از سوی دانش‌آموزان تحت فشار قرار می‌گیرند تا همه اقلام بدون کم و کاست تهیه شوند که بار مالی تهیه آنها زیاد و اگر تهیه نشود یا از سوی اولیاء مقاومت شود باعث سرخوردگی دانش‌آموزان می‌شود.