پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حمله هوایی به بیمارستان المعمدانی در غزه که بیش از ۵۰۰ کشته بر جای گذاشت تا کنون با واکنش ها و تحرکاتی در منطقه خاورمیانه روبرو شده است.

به گزارش ریواس جنوب؛ بیمارستان المعمدانی در غزه مورد هدف هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت تا فاجعه ی جدیدی در جنگ اسراییل با مردم فلسطین رقم بخورد و این فاجعه واکنش هایی از سوی مردم و مقامات در کشورهای مختلف به دنبال داشته و برخی تحرکات جدید هم به وجود آمده است.

بر اساس گزارشات رسیده،  امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ارمنستانی خود گفت شرایط در فلسطین اشغالی به نقطه جوش نزدیک شده و هر لحظه امکان گسترش جنگ وجود دارد. در همین راستا کشور ایران امروز چهارشنبه را عزای عمومی اعلام کرد.

در حالی که ارتش اسرائیل مسوولیت حمله را نپذیرفت و آن را متوجه گروه جهاد اسلامی کرد، پنج کشور ایران، عربستان، قطر، عراق و لبنان این حمله را متوجه رژیم صهیونیستی دانستند و بیانیه های تندی صادر کردند.

کانادا هم حمله اسراییل به بیمارستان را غیرقابل قبول خواند.

روسیه و امارات متحده عربی هم خواستار نشست اضطراری شورای امنیت شدند.

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین که قرار بود با بایدن دیدار داشته باشد این دیدار را لغو کرد.

حزب الله لبنان هم بیانیه شدید اللحنی صادر کرد و از مردم مسلمان خواست فردا را به روز خشم علیه اشغالگران تبدیل کنند.

 ایتمار بن‌گویر وزیر امنیت ملی اسرائیل پس از بمباران بیمارستان المعمدانی گفت تا زمانی که حماس اسرا را آزاد نکند، تنها چیزی که باید وارد غزه شود صدها تُن مواد منفجره است که از آسمان بر سر آنها ریخته می‌شود نه کمک‌های انسان‌دوستانه.
سازمان بهداشت جهانی حمله به بیمارستان در شمال غزه را به شدت محکوم کرد؛

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته سازمان بهداشت جهانی حمله به بیمارستان در شمال غزه را به شدت محکوم می‌کند، گزارش های اولیه حاکی از صدها کشته و زخمی است و ما خواهان حفاظت فوری از غیرنظامیان و مراقبت های بهداشتی و لغو دستورات تخلیه هستیم.
اردوغان رئیس جمهور ترکیه هم گفت:
حمله به بیمارستانی با زنان، کودکان و غیرنظامیان بی گناه، آخرین نمونه از حملات اسرائیل است که از اساسی ترین ارزش های انسانی تهی است. من از همه بشریت می‌خواهم که برای توقف این جنایت بی‌سابقه در غزه اقدام کنند.
همچنین ده‌ها هزار معترض فلسطینی با حضور در خیابان‌های رام‌الله خواستار برکناری «محمود عباس» ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین شدند.
بر اساس گزارش رسانه های معتبر، سفارت آمریکا در لبنان و سفارت اسرائیل در اردن به آتش کشیده شد و مردم در فلسطین، ترکیه، تونس، مصر، سوریه، لبنان، یمن و در شهرهایی از ایران به خیابان آمده اند.

باید دید در ساعات آتی چه واکنش هایی درباره جنگ اسراییل با مردم فلسطین به وجود خواهد آمد و خاورمیانه در روزهای آتی به کدام سمت خواهد رفت…