پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مشتریان بانک مسکن تا پایان اسفندماه سال جاری با تسویه کامل بدهی قرارداد خود می توانند از بخشودگی جرائم مربوط به تأخیر در بازپرداخت بهره مند شوند.

پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش ریواس جنوب؛ به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ بانک مسکن به منظور خدمت رسانی و حمایت از مشتریان طرح کوشش را برای مشتریانی که اقساط خود را پرداخت نکرده اند؛ در نظر گرفته است. در این طرح مشتریانی که در بازپرداخت مطالبات خود با مشکل مواجه هستند، در صورت تسویه نقدی بدهی از مساعدت بانک در بخشودگی جرائم برخوردار می شوند.

در قالب اجرای این طرح، مشتریان بانک مسکن تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت دارند به شعبه‌ای که تسهیلات دریافت کرده اند؛ مراجعه و بدهی های خود را پرداخت کنند.

همچنین در طرح کوشش تقسیط مطالبات واحدهای مسکونی احداثی که با استفاده از تسهیلات مشارکت بانک مسکن ساخته شده ولی هنوز سند مالکیت آنها به تفکیک واحدها صادر نشده است با حضور حداقل نیمی از خریداران و در قبال اخذ وثایق و تضمین های معتبر با متقاضیان امکان پذیر شد.

در این طرح، اصل و سود بدهی سازندگانی که قراردادهای مشارکت آنها از سال ۱۳۹۸ تاکنون تعیین تکلیف نشده است نیز تا سقف های تعیین شده توسط بانک مسکن و بدون خرید اوراق گواهی حق تقدم تقسیط می شود.

افزایش مدت قراردادهای مشارکت مدنی با ضوابط ابلاغی در طرح نیز از مزیت های طرح کوشش است. تقسیط وجه التزام ناشی از تأخیر در تعیین تکلیف قراردادهای مشارکت مدنی به ازای هر واحد و هر ذینفع تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود صفر درصد نیز از دیگر مزایای این طرح است.