پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/نماینده مردم چرام در مجلس شورای اسلامی گفت: جابجایی اعتبارات دردسرهایی برای مردم ایجاد کرده که یکی از آنها گازدار نشدن برخی روستاهاست؛ موحد از مدیران خواست تا یقه او را رها کنند و خودشان هم برای پیگیری مشکلات مردم، از پشت میز بلند شوند و کاری کنند.

به گزارش ریواس جنوب از چرام، حجت الاسلام موحد در شورای اداری این شهرستان گفت که خیلی‌ها جایگاه قانونی نماینده مجلس را نمی‌دانند و برای همین توقعات بسیار زیاد شده است و همه منتظر نماینده هستند که کاری کند.

وی گفت: نگاهی که به جایگاه نماینده در حوزه کهگیلویه بزرگ است حتی در سایر شهرستانهای استان وجود ندارد.

موحد افزود: نکته نگران‌کننده دیگری که وجود دارد این است که مدیران شهرستانی در مقابل مدیران موفق خود در استان‌ها محدودیت‌های بسیاری دارند و مشکلات را نمی‌گویند و نگرانم که این رویه به یک سنت نامیمون در مدیریت کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: هرکس در حوزه خودش پیگیر حل مشکلات مردم باشد و در شهرستان مدیر مربوطه و فرماندار مشکلات را نزد مدیران استانی فریاد بزنند و نگران چیزی نباشند.

منتخب مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آثار فعالیت و پیگیری ما باید برای مردم دیده شود و دغدغه انها کمتر گردد.

موحد با بیان اینکه خود‌قانع کردن مقطعی رویه غلطی است که برخی درقبال پروژه ها انجام می دهند، ادامه داد: ادعا میشود که اگر از پول نفت اعتبار پروژه امامزاده یحیی و سایر پروژه ها تامین شود پیمانکار صفرتاصد ان را انجام میدهد که باید بدانیم، جابجایی اعتبارات مشکلات زیادی را بوجود آورده که آن را در گازدار نشدن برخی روستاها می بینیم.

موحد افزود: مدیر سهل‌انگار باید پاسخگو باشد، اما در خدمات مدیران هم شرایط کشور را در نظر بگیریم.

سیدمحمد موحد خطاب به مدیران گفت: به جای اینکه یقه نماینده را بگیرید در دستگاههای اجرایی خودتان هم فعال باشید و من هم هرجا نیاز باشد ورود میکنم و پیگیرم.

وی تصریح کرد: در حین جلسات مجلس و در طول روز در تهران، فرصت را برای پیگیری پروژه ها و اشتغال آفرینی از دست نمیدهم و شما مدیران هم ضروری است که از پشت میز بلند شوید و پیگیری کنید.

موحد افزود: بزودی کلنگ فسفات چرام به زمین زده میشود.

موحد با توجه به شرایط پتروشیمی چرام هم گفت: سرمایه گذار می گوید فعالیت این پروژه با تامین هشت ماه خوراک امکان پذیر نیست و حداقل درسال ۱٠ ماه باید خوراک ان تامین شود و امکان صادرات هم وجود داشته باشد که ما در حال پیگیری هستیم.

موحد گفت: در ۹روز گذشته دو-سه هزار نفر مراجعه کرده اند و در دهدشت دبشموک، لنده، بهمیی، چرام و لنده پاسخگوی مردم بوده ام.

وی تصریح کرد: سعی ما گشایش درزندگی مردم است و با این برنامه ریزی و پیگیری ها چرام را به شهرستانی با بارقه امید و اشتغال پایدار می بینم.

وی گفت: بخش کشاورزی همان انداره که فسفات و پتروشیمی مهم است در چرام اهمیت دارد و انتقال آب به زمین های کشاورزی در اولویت خواهد بود.

بر اساس گزارش صدای جنوب از نشست شورای اداری چرام، آقای موحد در ادامه به مشکلات حوزه آبفا، درمان، آموزش وپرورش وراهداری هم پرداخت و برای پیگیری نمودن موارد طرح شده، باهمراهی مدیر شهرستانی و استانی قول مساعد داد.