پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شمار جان‌باخته‌گان کرونا در استان فارس به ۳ هزار و ۳۲۶ نفر و شمار کل بیماران کرونایی به دست‌کم ۱۸۶ هزار و ۷۲ بیمار رسید؛ یعنی حدود ۴ درصد جمعیت استان.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز امروز جمعه ۲۹ اسفند با اعلام جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر بیماری کویید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۳۲۶ نفر اعلام کرد.

بنا بر اعلام این دانشگاه؛ از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، ۶۷۵ هزار و ۲۸۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۸۱ هزار و ۵۵۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۵۲ هزار و ۸۱۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهار هزار و ۵۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۶ هزار و ۷۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بنا بر این آمار و با توجه به جمعیت رسمی ۴٬۸۵۱٬۲۷۴ نفری استان فارس، می‌توان گفت بالغ بر ۳٫۸ درصد جمعیت استان کرونا را تجربه کرده‌اند؛ البته کسانی که با داشتن علائم به مراکز آزمایشگاهی مراجعه کردند و تست کرونای آن‌ها بدون اشکال آزمایشگاهی مثبت گزارش شده است.

به عبارتی دیگر از هر ۱۰۰ نفر استان فارسی حدود ۴ نفر تست کرونای مثبت داشته‌اند؛ این در حالی است که درصدی از جمعیت مردم با وجود بیماری (با علائم یا بدون علائم) اساساً برای تست مراجعه نکردند و طبق متون علمی، برخی نیز جواب منفی کاذب دریافت کردند.

بر پایه این گزارش، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند ۵۹۳ نفر اعلام شده و از این تعداد، ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهبودی ۱۷۵ هزار و ۹۶۶ نفر از ابتدا تاکنون حکایت دارد؛ این افراد از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز باری دیگر بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور، برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس تاکید کرده است.

انتهای پیام/