پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالی که انعقاد قرارداد كار سفید بدون مشخص بودن حقوق و مزايا كاري خلاف قانون است، بعضي از شركت‌هاي زير مجموعه وزارت كار به عنوان بزرگترين حامي و متولي بخش كارگري اقدام به نوشتن قرارداد كار سفيد مي‌کنند .

گزارشات رسیده به ریواس جنوب حاکی از آن است که پتروشیمی جم از شركتهاي زیر مجموعه هاي اين وزارت خانه ، چندين نفر از پرسنل شرکت بازرگانی خود را به دلايل نامعلوم و بدون ارائه توضيحي اخراج کرد و در ادامه اقدام به انعقاد قرارداد سفيد با مابقي کارکنان خود کرده است.

بر اساس این گزارش وقتی اين موضوع مورد اعتراض پرسنل قرار گرفت با رفتاری معایر با اخلاق اداري از سوي مسئولين ذيربط مواجه و و نهایتا تهدید شدند در صورت عدم امضا نسبت به اخراج آنها اقدام مي گردد .اين در حاليست كه آثار و عواقب تصميمات مربوط به كارگران به قدري در جامعه جدي ، مهم و بارز است كه نمي توان به راحتي از كنار آن گذشت.

جا دارد وزير كار به اين موضوع ورود كند و از مسئولين اين شركت توضيح بخواهد كه چگونه است در شركتي به اين گستردگي و حجم سود بالا ، سلايق شخصي و احتمالا حب و بغض هاي سياسي در اين شرايط بحراني باعث بيكاري و سرگرداني جوانان اين كشور شود و در سال جهش توليد كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري است موجب اخراج و بيكاري عده‌اي جوان شود.

البته نمونه این شرکت‌ها بسیار زیاد است و ریواس جنوب به این افشاگری‌ها ادامه می‌دهد و قبل از آن انتظار دارد که دولت آقای روحانی و در راس آن وزیر کار سرویامانی به این اوضاع دهد تا تلاش‌های اخیر در راستای دفاع از حقوق کارگران، تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

انتهای پیام/ بنام_ک