پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام مهمترین توصیه‌ها برای پیشگیری و درمان آنفلوآنزا، از شهروندان شیراز خواست در صورت داشتن علائم این بیماری تنفسی به یکی از چهار مرکز جامع سلامت این شهر مراجعه کنند.

 دکتر «عباس رضائیان زاده» در نشست امروز ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: شهروندان شهر شیراز می توانند در صورت داشتن علایم از ساعت ۸ تا ۲۲ به مرکز خدمات جامع سلامت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بلوار نصر، مرکز خدمات جامع سلامت حافظ واقع در شهر جدید صدرا، مرکز خدمات جامع سلامت فاطمه الزهرا (س) واقع در بلوار همت جنوبی و مرکز خدمات جامع سلامت علیپور واقع در بلوار سیبویه، جنب مرکز بهداشت شهدای انقلاب مراجعه کنند.

این مقام مسؤول ضمن ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلا به آنفلوآنزا در دانش آموزان گفت: در نشست مشترک با مدیران ارشد اداره کل آموزش و پرورش، راهکارهای پیشگیرانه در این زمینه بررسی می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام درصد جمعیت هدف واکسینه شده در هر نوبت واکسن کرونا در استان فارس افزود: در حال حاضر تزریق واکسن کرونا در فارس، به ترتیب به ۹۴ و سه صدم درصد در نوبت نخست، ۸۸ و سیزده صدم درصد در نوبت دوم، ۵۰ و چهارده صدم درصد در نوبت سوم و ۴ و نوزده صدم درصد در نوبت چهارم رسیده است.

رضائیان زاده در پایان مهمترین توصیه‌ها در صورت ابتلای افراد به آنفلوآنزا را شامل استراحت کافی و استفاده فراوان از مایعات و غذاهای مقوی عنوان کرد و افزود: لازم است در صورت عدم بهبودی و وخامت وضعیت، به مراکز منتخب مراجعه بیماران عفونت حاد تنفسی در سطح استان و یا پزشک خانواده مراجعه شود.

گفتنی است در این نشست، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اعلام اینکه آمارهای مراکز درمانی استان طی روزهای اخیر حاکی از افزایش موارد بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا است، از مردم استان فارس خواست تا در صورت مشاهده علایمی نظیر تب، بدن درد، گلودرد و علایم تنفسی، به مراکز منتخب مراجعه بیماران عفونت حاد تنفسی در سطح استان مراجعه کنند. (بیشتر بخوانید)

انتهای پیام/