پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سید محمد موحد نماینده فعلی کهگیلویه در مجلس تصمیم گیری درباره اعلان حضور خود در انتخابات آتی مجلس را در حال حاضر زود دانست و گفت در این باره بعداً تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

به گزارش ریواس جنوب؛ سید محمد موحد در حاشیه مراسم ترحیم مادر اسحاق جهانگیری و در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری صبح خرد در پاسخ به این سوال که آیا برای اعلان حضور در انتخابات آتی مجلس تصمیم گیری کرده‌است یا خیر، گفت: فعلاً موقع مناسبی برای تصمیم گیری در این خصوص نیست.

نماینده فعلی مردم شریف کهگیلویه بزرگ در مجلس، همچنین درباره اعلام حضور سید علی محمد بزرگواری و عدل هاشمی برای کاندیداتوری گفت که آنها عجله دارند اما موضع گیری درباره انتخابات موقعی دارد و به نظر من الان موقعش نیست.

در روزهای اخیر و در فضای مجازی زمزمه هایی مبنی بر احتمال عدم حضور سید محمد موحد در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ به عنوان کاندیدا در کهگیلویه شنیده شده است و کسانی که این حرف‌ها را پی می گرفتند تغییر موضع برخی از طرفداران پروپاقرص سناتور در ادوار قبلی را دلیل بیان این احتمال عنوان کرده‌اند.

حالا با تازه ترین اظهار نظر موحد و اینکه گفته مانند دیگران عجله ای برای اعلان حضور ندارد، به نظر می‌رسد این چهره کارکشته ی سیاسی منتظر می‌ماند تا امکان تحلیل دقیق تری از شرایط انتخابات برای او فراهم شود و یکی از سه تصمیم اعلام پایان کاندیداتوری، رفتن به حوزه انتخابیه دیگری و یا ماندن و آغاز رقابتی دیگر را اتخاذ کند.

البته تصمیم گیری قطعاً برای سناتور ساده نیست و گزینه اول یعنی رفتن از صحنه آن هم برای کسی که بیست و اندی سال در راس قدرت بود، اصطلاحا با پای خودش، نیازمند داشتن روحیه ی از خودگذشتگی بالاست.

گزینه سوم هم برای او آسان نیست چرا که در حیطه ی رقبا، سید علی‌محمد بزرگواری با اقتداری بیش از پیش، آغازی پر قدرت داشته و رقابت با او سختی های خاص خودش را دارد. ( جذب نیروهای فعالی از اردوگاه رقبا در همین ایام موید این موضوع است). آن سو تر عدل هاشمی را هم نمی شود دست کم گرفت.

بر این اساس شاید گزینه دوم برای سناتور محتمل تر باشد، چون در شرایط کنونی امکان موفقیت در آن، برایش بالاتر است!

زمان زیادی تا مشخص شدن سیر تحولات سیاسی در کهگیلویه نمانده است…