پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با تداوم روند صعودی ابتلا به کرونا در استان فارس، سه شهرستان زرین دشت، ارسنجان و داراب دارای وضعیت قرمز و دو شهرستان مرودشت و ممسنی در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند.

در همین حال، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرد: حضور در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و فضاهای سبز استان در روز جمعه ۱۳ فروردین ممنوع است و خودروهای متخلف برابر ضوابط و قوانین اعمال قانون خواهند شد.

عبدالرضا قاسم پور، امروز سه‌شنبه گفت: از مجموع ۳۶ شهرستان فارس، سه شهرستان زرین دشت، ارسنجان و داراب دارای وضعیت قرمز و دو شهرستان مرودشت و ممسنی در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند؛ همچنین شهرستان‌های سروستان و رستم دارای وضعیت آبی و ۲۹ شهرستان دیگر فارس نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

** ۴۰ درصد تست‌های کرونا در فارس مثبت است

معاون استاندار فارس، در گفتگو با ایرنا روند ابتلا به کرونا در این استان را صعودی دانست و گفت: نتیجه ۴۰ درصد تست‌های کرونا که در این استان انجام می‌شود مثبت است که بیانگر روند افزایشی تعداد مبتلایان است.

قاسم پور افزود: آمار امروز مبتلایان نتیجه ضعف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی طی یک ماه گذشته به ویژه روزهای منتهی به آغاز سال جدید و حضور مردم در بازار، مراکز خرید و پاساژها بدون رعایت کامل و جدی این دستورالعمل‌ها است.

** نگران آثار سفرهای نوروزی طی یکی دو هفته آینده هستیم

وی ادامه داد: آثار سفرهای نوروزی و شمار مبتلایان ناشی از آن نیز طی یکی دو هفته آینده مشخص می‌شود که با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در کشور و استان و همچنین انجام سفرهای نوروزی و دید و بازدیدهای نوروزی و دورهمی‌ها بدون رعایت دقیق و جدی دستورالعمل‌ها، نگران افزایش آمار مبتلایان هستیم.

او اظهار داشت: در نوروز امسال آمار ترددها و بازدیدها از مکان های گردشگری نسبت به نوروز ۹۹ افزایش داشته است.

** حضور در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در ۱۳ فروردین ممنوع است

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با تشدید بازرسی و نظارت، محدودیت‌های مختلف در بخش‌هایی همچون تردد خودرویی، فعالیت صنوف و سایر موارد در هر شهر برابر رنگ بندی آنجا انجام و با متخلفان برخورد می‌شود.

قاسم پور اظهار داشت: همچنین حضور در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و فضاهای سبز در استان در ۱۳ فروردین ممنوع است و خودروهای متخلف برابر ضوابط و قوانین اعمال قانون خواهند شد.

وی اضافه کرد: ممنوعیت تردد شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در همه شهرها با هر رنگ بندی اعمال و با خودروهای متخلف برابر ضوابط و قوانین برخورد می‌شود.

انتهای پیام/ منبع