پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

این، صدای شمار قابل توجهی از معلمان است که به نمایندگی از هزاران معلم معترض، مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش فارس جمع شدند تا بخشی از مطالبات خود را یک بار دیگر به گوش مسؤولان برسانند.

تجمع اعتراضی معلمان شیراز در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس

 معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش، خواستار اجرای کامل لایحه معطل‌مانده رتبه‌بندی معلمان و همچنین یکسان‌سازی حقوق هستند؛ معلمانی که با حقوق‌های عمدتاً زیر خط فقر و بدون مزایای دیگر سر می‌کنند و بازنشستگانی که نمی‌توانند دختران دم بخت خود را با حقوق‌های اندک بازنشستگی راهی خانه بخت کنند. (بیشتر بخوانید)

اما با گذشت چند روز از تجمعات سراسری معلمان، آیا به جز تکرار وعده‌های بی عملِ چند ساله، پیشرفتی در توجه به مطالبات قانونی آنها شده است؟

پاسخ معلمان به خبرنگار «ریواس جنوب» تکراری است؛ خیر!
به نظر می‌رسد تاکنون و مانند گذشته، نه دولت و نه مجلس؛ اراده کافی برای حل مشکلات معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش ندارند و به جای اقدام عملی، با شعارهای تکراری خود، آنان را در چرخه‌های باطل سرگردان و معلق نگه داشته‌اند و به نوعی تنها زمان خریده‌اند.

معلمان و بازنشستگان فرهنگی، معتقدند این چالش با این شیوه‌ها حل نمی‌شود چرا که برخلاف بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، آموزش و پرورش اولویت سیاست‌های دولت‌ها و مجلس‌های ما، نیست.

لینک دانلود ویدئو: اینجا کلیک کنید

لینک ویدئو در کانال آپارات ریواس جنوب: https://aparat.com/v/x1bTe

انتهای پیام/ سجاد بنام