پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر کشور در اقدامی درخور تحسین فرماندار هتاک به خبرنگار در رفسنجان را عزل کرد.

به گزارش ریواس جنوب؛ فرماندار رفسنجان در نشست مطبوعاتی خود به سوال خبرنگار محلی در خصوص انتقال آب رودخانه این شهرستان به یکی از پروژه‌های بخش خصوصی، پاسخ غیرمنتظره و هتاکانه ای داد.

براساس فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده، این خبرنگار خطاب به علی اکبر پورمحمدی می گوید که او به خاطر شتری که در روز اول ورودش به فرمانداری برایش قربانی شده، از یک «فرد معروف» و اقدامش در انتقال آب رودخانه این شهرستان حمایت می‌کند که سرپرست فرماندار به او پاسخ می‌دهد: «حواست جمع باشد یکبار دیگر تکرار کنید در دهانت می‌زنم!»

انتشار این کلیپ در فضای رسانه ای واکنشهای مختلفی را در پی داشته است. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی دولت به توهین سرپرست فرماندار رفسنجان به یک خبرنگار با نوشته ای در صفحه مجازی خود این گونه واکنش نشان داد: «دوران بدزبانی با خبرنگاران گذشته است. دولت مردمی، پاسخگو و حفظ کرامت خبرنگاران از سوی دولت‌مردان ضروری است».

ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در فضای مجازی نوشته: «در دهان خبرنگار می‌زنید؟؟ قرار بود مردم ولی نعمت مسئولان باشند. خبرنگار هم صدای مردم است.»

خانه مطبوعات استان کرمان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود پیگیری‌های خود در خصوص رفتار فرماندار رفسنجان را تا رسیدن به نتیجه‌ی قابل قبول ادامه خواهد داد.