پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

مدارس فارس تا ۲۴ اسفند باز است

اداره کل آموزش و پرورش فارس در اطلاعیه‌ای با تاکید بر تداوم آموزش های حضوری در مدارس استان اعلام کرد:مدارس فارس تا چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ باز است.

واگذاری اراضی شهرک “برمشور” شیراز بدون مزایده انجام می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از واگذاری زمین در شهرک صنعتی برمشور شیراز خبر داد.

آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در فارس

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس از آغاز اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در سطح این استان خبرداد و جزئیات اجرای این طرح در فارس را اعلام کرد.

ایجاد کارگروه‌های تحول در دانشگاه پیام نور فارس

رئیس دانشگاه پیام نور فارس گفت: تشکیل کارگروه‌های تحول برای افزایش کارآمدی در همه حوزه‌ها مهمترین رسالت این دانشگاه در چشم انداز آینده است.

به پژوهشگران با بیشتر از ۴-۵ مقاله در سال باید شک کرد/ مقالاتی که باعث «دوپینگ» می‌شوند

مدیر اطلاع‌رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این‌که تعداد مقالات یک پژوهشگر، بسته به شرایط مختلف می‌تواند متغیر باشد، گفت: ولی اگر پژوهش واقعی انجام شود، تعداد مقالات یک پژوهشگر در یک سال نباید بالاتر از حدود ۴ تا ۵ مقاله باشد و به بیشتر از این تعداد، باید شک کرد.

فراخوان جشنواره ملی آواها و نواهای رضوی تمدید شد

فراخوان ششمین جشنواره ملی آواها و نواهای رضوی از سری برنامه‌های بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی امام رضا (ع) تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

برنده جایزه کتاب سال فارس: ترجمه کتاب‌های جامع از نیازهای جامعه علمی است

سیدعلی اکبر موسوی که با ترجمه کتاب«کود و آبیاری» به عنوان یکی از برگزیدگان سومین دوره جایزه کتاب سال فارس شناخته شد معتقد است ترجمه زمانی که کتابی کامل،جامع و پاسخگو به زبان فارسی برای برطرف کردن نیازهای جامعه فرهنگی و علمی وجود ندارد امری ضروری است.

تلفات تصادفات رانندگی در شیراز ۳۰ درصد کاهش یافت

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با توسعه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف در شیراز میزان تلفات ناشی از تصادفات رانندگی امسال در این شهر ۳۰ درصد کاهش داشته است.

 

 

پایان/ مهشید آردی