پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سید ابراهیم رئیسی در جریان سفر خود به استان خراسان جنوبی و در سخنرانی در جمع نخبگان جمله‌ای را بیان کرد که دست مایه طنز در فضای مجازی شد.

به گزارش ریواس جنوب؛ سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور، روز چهارشنبه همین هفته و مصادف با اربعین حسینی در ادامه سفرهای استانی خود به خراسان جنوبی رفت و در نشست با نخبگان گفت که از دوستانش برای حضور در دانشگاه درخواست کرده است که این درخواست از فردی در هر سطحی بعید بود چه برسد به رئیس جمهور!

رئیسی گفت من با استان که آمدم از دوستان سوال کردم که اگر زمینه ای باشد بتوانم در دانشگاه بیرجند هم بیایم اما آنها گفتند با توجه به اینکه اربعین است و اساتید نیستند، دانشجوها هم تعطیلند و در واقع نوعی تعطیلی دانشگاه است، امکان نیست.

حالا این درخواست از این جهت که فصل تابستان، تعطیلات آخر هفته و اربعین حسینی آنقدر برای تعطیلی دلایل محکمی هستند که هر کسی هم این را می‌دانست و نباید رئیس جمهور این را مطرح می‌کرد تا اینکه دوستانش به او بگویند که تعطیل است، موجب حملات طنز گونه به رئیسی شد.

اما از یک منظر دیگر و فراتر از این موضوع نقدی هم وارد است و آن اینکه فارغ از این عدم تسلط به شرایط زمانی و مکانی و اسباب طنز و حمله به گوینده در فضای مجازی، نکته عجیب‌تر ماجرا این است که سفرهای رئیس جمهور گویی چندان برنامه‌ریزی شده هم نیستند و باری به هر جهت پیش می‌روند وگرنه حضور در دانشگاه و در جمع دانشجویان یک استان موردی نیست تا به اصطلاح «یهویی» و در جریان سفر پیش آید و مثل اینکه رئیس جمهور سر راه خود گفته باشد «حالا یک سری به این کارخانه هم بزنیم بعد بگویند این اینجا الان تعطیل است». البته همین مورد در جریان سفری در سطح رئیس جمهور یک مملکت هم نشان از عدم برنامه‌ریزی و عدم اهمیت وقت و زمان در سطح کلان دارد.