پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیت‌الله لطف‌الله دژکام – نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز

 نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره تلویحی به اینکه در زمینه حادثه کربلا و دفاع مقدس، جریان‌های مرثیه‌سرایی و مقدس‌گرایی کار را به دست گرفته‌اند، گفت: متاسفانه به ابعاد حماسی و افتخارات هشت سال دفاع مقدس کم توجه شده است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در آیین نکوداشت رزمندگان دوران دفاع مقدس در شیراز گفت: در سال ‎ های ابتدایی پس از جنگ نگاه هنرمندان تغییر کرد؛ در آن سال‎ها تنها به مرثیه‌سرایی پرداخته شد و کمتر جنبه افتخاری دوران دفاع مقدس مد نظر بود. پس از آن هم جریان مقدس گرایی کار را در دست گرفت.

آیت الله دژکام تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس کاری حماسی و ملی بود و هر ملت برای هویت خود به حماسه نیاز دارد؛ درباره رشادت های رزمندگان سخن گفته نشد اما مرثیه سرایی و مقدس گرایی بسیاری انجام شد.

امام جمعه شیراز با شرح روایتی از واقعه کربلا و دعوت مردم به مقاومت علیه دشمنان امروزی، گفت: دشمنان نمی دانند که ما در مکتب امام حسین (ع) نشسته ایم در این مکتب درس آموخته ایم. این ملت در دل خود مرام حسینی دارد و نمی تواند از ان دست بردارد. به حمدالله امروز ما تنها نیستیم و مرزهای ما محدود به ایران نیست؛ به دنیا ثابت خواهیم کرد که پیروان و عزاداران زهرا (س) نمی گذارند این پرچم به زمین افتد.

به گزارش ریواس جنوب آیت‌الله لطف‌الله دژکام که یک چهره‌ی علمی و دانشگاهی محسوب می‌شود، پس از درگذشت آیت‌الله اسدالله ایمانی در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ به مقام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز منصوب شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام