پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس به همراه فرمانداران سه شهرستان لارستان، جهرم و زرین‌دشت، از روند تکمیل بزرگراه محور جهرم -لار- بندرعباس بازدید کردند.

 به گزارش ریواس جنوب، نمایندگان مردم این مناطق در شورای اسلامی فارس و مقامات ارشد شهرستانی، در بازدید از قطعه‌های طولانی این محورها، به بررسی مشکلات و هم‌اندیشی به منظور رفع موانع تکمیل این محور پرداختند.

همچنین پیش از این بازدید، نشستی با حضور مسؤولان مختلف استانی و شهرستانی با محوریت بررسی مشکلات و نارسایی‌های اجرایی پروژه بزرگراه شیراز – جهرم – لار – بندرعباس در کارگاه راهسازی سورمه دژ در جهرم برگزار شد.

** تصادفات دلخراش و مکرر در این محور

در این نشست، عبدالله اسماعیلی رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس، با اشاره به تصادفات مکرر و دلخراش در این محور، گفت: ضروری است مشکلات این محور بسیار کلیدی، هرچه سریع‌تر برطرف شود.

** پیشنهاد ایجاد تقاطع غیرهمسطح یا زیرگذر در سه‌راهی لار- جهرم- زرین‌دشت

 در ادامه جعفر آزادی عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس نیز با یادآوری حادثه‌خیز بودن سه راهی دبیران – جهرم‌ – لار، بیان داشت: پیشنهاد می‌کنم با ایجاد تقاطع غیرهمسطح یا زیرگذر در سه‌راهی لار- جهرم- زرین‌دشت بخشی از مشکلات این محدوده برطرف شود.

او از آمادگی شورای اسلامی استان برای حمایت و کمک به این پروژه خبر داد.

** می‌توانیم برای اتمام پروژه‌های مهم استان امیدوار باشیم

سخنگوی شورای اسلامی فارس نیز با بیان اینکه هم‌افزایی در سطوح مختلف می‌تواند به توسعه منطقه کمک کند، افزود: کمک فرمانداران در جهت توسعه منطقه و اهداف مشترک نیز در این زمینه می‌تواند الگو باشد؛ انتظار می‌رود این هم‌افزایی در نمایندگان استان در مجلس هم بیش از پیش دیده شود.

جعفر راستگو ادامه داد: شورای اسلامی استان نیز می‌تواند با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها، ایجاد حساسیت لازم در خصوص پروژه‌های مهم استانی و حضور مکرر مسؤولین عمرانی استانی و حتی کشوری در جلسات مختلف، کمک زیادی به پیگیری و اتمام پروژه‌های مهم انجام دهد.

این عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس، تصریح کرد: با توجه به صحبت‌های نماینده‌ی مردم جهرم در مجلس که ریاست کمیسیون عمران مجلس را نیز بر عهده دارد، حتی در این شرایط خاص ارزی و اقتصادی کشور، می‌توانیم با قدر دانستن فرصت‌ها و موقعیت‌های موجود، برای اتمام پروژه‌های مهم استان امیدوار باشیم.

** ابراز خرسندی از هم‌گرایی نمایندگان جنوب فارس در شورای اسلامی استان

 در ادامه‌ی این نشست، فرماندار ویژه شهرستان لارستان با اظهار خرسندی از هم‌گرایی نمایندگان جنوب استان در شورای اسلامی استان: امیدوارم علاوه بر پیگیری دستگاه‌های اجرایی مسؤول در این زمینه، شورای اسلامی استان نیز از کانال‌های خاص خود پیگیر پیشرفت این محور مهم باشد.

جلیل حسنی اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنم جلسات مشترکی به منظور پیگیری دقیق موضوع توسط فرمانداری سه شهرستان و شورای اسلامی استان فارس و همچنین نمایندگان مجلس برگزار شود و از مسؤولین استان هرمزگان نیز دعوت به همکاری شود.

** لزوم تسریع در اتمام ۵۲ کیلومتر باقی‌مانده

فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز با تقدیر از پیگیری‌های کمیسیون عمران شورای اسلامی فارس، گفت: حدود ۵۲ کیلومتر از این محور باقی‌مانده که لازم است با جدیت پیگیری شود.

 علیرضا صحرائیان پیشنهاد کرد جلسه مشترکی در پایتخت با حضور فرماندار سه شهرستان، نمایندگان استان در مجلس به همراه کمیسیون‌های عمران و برنامه و بودجه مجلس برگزار شود.

** نقش نمایندگان در اتمام پروژه‌ها بسیار پررنگ است

فرماندار زرین‌دشت نیز با تقدیر از کمیسیون عمران شورای استان، اظهار داشت: نقش نمایندگان در اتمام این پروژه بسیار مهم است که باید تعاملات و هماهنگی‌های لازم برقرار شود.

ابراهیم خرم نیز پیشنهاد داد جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان هرمزگان برگزار شود.

بر پایه این گزارش، اعضای کمیسیون عمران شورای استان، فرمانداران و معاونین فرماندری سه شهرستان لارستان، جهرم و زرین‌دشت، رؤسای ادارات راه و شهرسازی لار، جهرم و جویم، بخشدار مرکزی جهرم، اداره راهداری و پلیس راه جهرم، و پیمانکاران قطعه ۱ و ۲ محور جهرم لار و قطعه ۲ محور لار – جهرم، ازجمله مسؤولین حاضر در این بازدید بودند.

انتهای پیام/ سجاد بنام