پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، آخرین وضعیت آب و هوا طی سه روز آینده را اعلام کرد.

بر پایه گزارش هواشناسی، این اداره‌کل از ورود سامانه بارشی در شمال غرب و جنوب غرب سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور خبر داد.

Image result for ‫باران‬‎ احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امروز، شنبه، دهم فروردین با ورود سامانه بارشی در شمال غرب و جنوب غرب سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود گفت: به تدریج از بعد از ظهر شنبه بر مقدار بارش در این مناطق افزوده خواهد شد.

وی افزود: روزهای یکشنبه، یازدهم و دوشنبه، دوازدهم فروردین ماه نیز بارش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی به شکل رگبار و رعد و برق شدت یافته و موجب آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و سیلابی شدن آنها می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در این مدت ریزش تگرگ در برخی مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوب غرب دور از انتظار نیست عنوان کرد: همچنین از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه با توجه به افزایش مقدار بارش در بخش هایی از مرکز کشور و همچنین دامنه های جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان نیز آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها و احتمال سیلابی شدن آنها پیش بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: روز دوشنبه بارش در سواحل غربی دریای خزر نیز موجب آبگرفتگی معابر در برخی مناطق گیلان خواهد شد.

وی با بیان اینکه با توجه به گستردگی فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور و همچنین در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد گفت: طی سه روز آینده بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر البرز مرکزی، شمال غرب و همچنین زاگرس مرکزی به شکل برف بوده که می تواند موجب اختلال در تردد جاده ای این مناطق شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از بعد از ظهر شنبه تا روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین یکشنبه و دوشنبه مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس و مناطق مرکزی و غربی دریای خزر مواج است.

** هشدار مجدد پلیس نسبت به سفر به استان‌های غربی و جنوبی

پیش از ظهر امروز، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز آخرین وضعیت راه‌های کشور را اعلام کرد و مجددا نسبت به سفر به استان‌های جنوبی و غربی به دلیل احتمال وقوع سیل و ناپایداری جوی هشدار داد.

سرهنگ نادر رحمانی، با بیان اینکه در حال حاضر در اکثر محورهای زنجان و کندوان از جمله کرج-چالوس شاهد بارش برف هستیم اظهار کرد: در عمده محورهای اردبیل و مازندران نیز شاهد بارندگی باران هستیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا مجددا نسبت به انجام سفرهای نوروزی به سمت استان‌های جنوبی هشدار داد و گفت: تا دو روز آینده، استان‌های جنوبی و غربی کشور از جمله ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، کرمانشاه، شمال خوزستان و فارس به هیچ عنوان برای سفرهای نوروزی مناسب نیستند.

انتهای پیام/ سحر محمدی زاده