پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با فراخواندن شهرداران سه دوره قبل شیراز، یک هفته به اداره ها و نهادهای مسئول برای جمع‌آوری مستندات در باره حادثه سیل شیراز مهلت داد.

به گزارش ریواس جنوب، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به خسارت های جانی و مالی حادثه سیل فروردین ماه ۹۸ شیراز، این کمیسیون برای نتیجه‌گیری دقیق‌تر به دستگاه های اجرایی مسئول از جمله منابع طبیعی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، استانداری فارس و شهرداری شیراز یک هفته فرصت داده که مستندات و گزارش‌های خود را در این زمینه جمع‌آوری کنند و به کمیسیون عمران تحویل دهند.

محمدرضا رضایی کوچی افزود: کمیسیون عمران مجلس بعد از اینکه مستندات این نهادها و سازمان ها را بررسی کرد، نتیجه آن را در مجلس ارایه خواهد کرد و در مرحله بعد دستگاه ها و افرادی که در این حادثه قصور و کوتاهی داشته اند به دستگاه قضایی معرفی می کند.

وی بیان کرد: همچنین کمیسیون عمران مجلس برای بررسی و ارزیابی سیل شیراز نشستی را با حضور وزیر نیرو، استاندار فارس، معاون عمرانی استانداری و شهردار شیراز روز بیست و ششم فروردین ۹۸ برگزار کرد که استاندار فارس و شهردار شیراز در این نشست، گزارش کاملی از وقوع سیل شیراز را به کمیسیون ارایه دادند.

رضایی کوچی افزود: هفته آینده نیز همراه با سه شهردار دوره‌های قبل شیراز برای ارزیابی و بررسی دقیق‌تر این حادثه از دروازه قرآن و مکان های وقوع سیل در شیراز بازدید خواهیم کرد.

به گزارش ریواس جنوب، ظهر دوشنبه ۵ فروردین‌ماه، سیل مهیب و برق‌آسایی شهر شیراز را درنوردید که در شدیدترین منطقه‌ی مورد حادثه در دروازه قرآن، دست کم ۲۱ کشته و بالغ بر ۱۶۴ مصدوم بر جای گذاشته است.

صبح روز سه‌شنبه ۶ فروردین نیز موج دوم سیل، شیراز را در برگرفت که این بار محله‌ی سعدی مورد هدف اصلی بود که البته با تمهیدت ویژه و اطلاع‌رسانی گسترده خوشبختانه تلفات جانی نداشت. هرچند خسارت‌های مالی سنگینی را بر مردم این محله تحمیل کرده است.

انتهای پیام / سجاد بنام