پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سفر به شیراز از ارسال کانکس به خوزستان برای راه اندازی کلاس‌های موقت خبر داد و گفت: با تاکید رئیس جمهور، در محل‌هایی که سیل زده‌ها اسکان دارند با ایجاد چادر و استقرار کانکس، هرچه سریع‌تر این کلاس‌ها برگزار می‌شود.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد بطحایی گفت: در سیل اخیر حدود هزار و ٤٠٠ مدرسه آسیب دیدند که کار مرمت آن‌ها آغاز شده است.

بطحایی افزود: همه مدارس تا قبل از مهر امسال آماده خواهند شد و دانش آموزان می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان این که ٨٠ مدرسه هم به دلیل آسیب جدی نیاز به بازسازی دارند افزود: ساخت مجدد این مدارس نیز با همت خیران و بنیاد برکت به زودی آغاز می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش این وزرات خانه در راستای بازسازی سریع و ایمن مدارس است، اما در صورت آماده نشدن مدارس تا سال تحصیلی جدید، فضا‌های موقت در چند ماه نخست سال تحصیلی در اختیار استان‌های سیل زده قرار داده می‌شود.

وی گفت: در چهار استان گلستان، مازندران، لرستان و فارس هم که خسارات سیل را متحمل شدند، با همت اداره‌های کل آموزش و پرورش، برابر زمان بندی تعیین شده، کلاس‌های درس مدارس شروع شد.

** ۹۰ آموزشگاه در فارس آسیب دیده است/ راه‌اندازی موقت تمامی مدارس آسیب‌دیده

به گزارش ریواس جنوب، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش فارس نیز تعداد مدارس آسیب‌دیده در بارندگی و سیل فروردین امسال در این استان را حدود ۹۰ آموزشگاه اعلام کرد.

بنا بر اعلام حمیدرضا شعبانی، تمامی مدارسی که در پی بارندگی یا سیل در این استان آسیب‌دیده‌اند، در روزهای گذشته مجدداً راه‌اندازی شده‌اند و هیچ مدرسه‌ی غیر قابل استفاده در فارس وجود ندارد.

** تعدادی از مدارس باید تخریب و بازسازی شوند

این مقام مسؤول در عین حال به خبرنگار ریواس جنوب گفته که وضعیت تعدادی از این مدارس آسیب‌دیده به گونه‌ای است که پس از پایان سال تحصیلی جاری تعطیلی مدارس و در تابستان، می‌بایست به طور کامل تخریب و بازسازی شوند.

انتهای پیام/ سجاد بنام