پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از چندی سکوت در ماجرای جنجال برانگیز انتشار میزان غیراستاندارد پارازیت در کلان‌شهر شیراز، این موضوع این بار در شورای اسلامی این شهر البته به شیوه‌ای دیگر مطرح شد.

مقیمی: نصب دکل‌های مخابراتی کنار بیمارستان‌ها سلامت بیماران را به خطر می‌اندازد

 به گزارش ریواس جنوب، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز هشدار داد که نصب دکل‌های مخابراتی کنار بیمارستان‌ها سلامت بیماران را به خطر می‌اندازد.

 دکتر «قاسم مقیمی» با انتقاد از نصب دکل‌ها در جوار بیمارستان‌ها در کلان‌شهر شیراز گفت: نصب دکل مخابراتی در جوار بیمارستان‌ها برای سلامت بیماران خطرناک است.

وی تأکید کرد: جانمایی مناسب برای نصب دکل‌ها امری ضروری است و باید در جانمایی، به قشرهای اسیب پذیر، کودکان، سالمندان توجه ویژه شود.

همچنین «سیروس پاک‌فطرت» با یادآوری نطق پیش از دستور خود در مهرماه سال گذشته (اینجا بخوانید) و با اشاره به مسائل و مشکلات در این زمینه، راهکار اصلی کاهش آسیب‌ها را «تجمیع دکل‌هاي مخابراتی» عنوان کرد.

** سر دراز پارازیت‌ها در شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، از حدود سه سال پیش موضوع ارسال پارازیت‌های زیان‌بار در شیراز بر سر زبان‌ها افتاد و بسیاری از مردم در فضای مجازی برای تهدید سلامتی خود در این زمینه، اظهار نگرانی جدی کرده‌اند.

تجمعات متوالی گروه‌هایی از شهروندان شیرازی در جلوی استانداری با واکنش مسئولان مختلفی از جمله مقاماتی از استانداری فارس و رئیس بخش فیزیک دانشگاه شیراز همراه شد.

در همین حال «علی اکبری» نماینده مردم شیراز در مجلس که به نظر می‌رسید از توضیحات برخی مسئولان استانی قانع نشده بود، چندین مرتبه موضوع را به صحن علنی مجلس و نهاد ریاست جمهوری کشاند.

او از جمله طی تذکر شفاهی در جلسه علنی مجلس گفته بود: «هیچکس پاسخگوی معضل پارازیت‌ها در شیراز نیست و نه وزیر کشور، نه وزیر ارتباطات و نه وزیر بهداشت پاسخ روشنی در این باره نمی‌دهند و این پارازیت‌ها باعث شیوع سردرد، اختلال در شبکه همراه و تلویزیون و مشکلات محیطی شده است.»

«نوذر امامی» عضو شورای شهر شیراز نیز در یکی از جلسات این شورا در تذکری، از همه نهادهای مسؤول به‌ویژه دو ارگان دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست فارس خواست که هرچه سریع‌تر گزارش شفاف و جامعی را به شهروندان ارائه کنند.

امامی در ادامه با تقدیر از وزیر ارتباطات، اظهار داشت: آقای آذری جهرمی در پاسخ به سؤالاتی در این خصوص، صادقانه وجود پارازیت در شیراز را تکذیب نکرد و در سفر اخیر وی به شیراز نیز از نصب دستگاه‌هایی برای اندازه‌گیری میزان امواج و استانداردسازی آن در سطح شهر خبر داده شده است.

اما با وجود آنکه «مهرداد سهرابی» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در اجرای دستور وزیر ارتباطات اعلام کرد که بر اساس اندازه‌گیری‌ها میزان تشعشعات در هیچ یک از نقاط اندازه‌گیری شده در شیراز بالاتر از حد استانداردهای بین‌المللی و ملی نیست؛ به نظر می‌رسد هنوز هم نگرانی‌هایی در حوالی پارازیت‌ها و تشعشات دکل‌های مخابراتی و … وجود دارد.

موضعی که هر از چند گاهی سر از جلسات علنی شورای اسلامی شهر شیراز هم در می‌آورد.

انتهای پیام/ سجاد بنام