پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

قاسم مقیمی عضو شورای شهر شیراز با انتقاد شدید از بلاتکلیفی و ۴ هزار و پانصد نیروی شرکتی شاغل در شهرداری شیراز، بر لزوم چاره‌اندیشی برای تعیین تکلیف وضعیت این نیروها تأکید کرد.

قاسم مقیمی – عضو شورای اسلامی شهر شیراز

 به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب، قاسم مقیمی در نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، با اذعان به اینکه خدمات شایان نیروهای رسمی و قراردادی قابل انکار نیست، تصریح کرد: با این حال همگان از جمله همین بخش از نیروهای نخبه‌ی رسمی و قراردادی معترف هستند که اجراکننده‌ی بسیاری از اوامر و دستورات و ماموریت‌های اداری در شهرداری شیراز، عمده‌ی همین نیروهای شرکتی هستند.

** نیروهای شرکتی خود و خانواده‌ی خود را فدای مسؤولیتی کرده‌اند که نامش به نام آنهاست و نانش به کام ما!

وی با اشاره به وضعیت حقوقی، رفاهی، معیشتی و اداری نیروهای خدوم و صبور شرکتی شاغل در شهرداری شیراز و شرایط ناپایدار شغلی آن‌ها، افزود: نیروهای شرکتی شهرداری شیراز مکلف و مصمم به انجام ماموریت‌ها حتی در ساعات غیراداری و غیرموظف شده‌اند و واقعیت این است که به جهت شرایط نابسامان اقتصادی، این نیروها آرامش و امنیت روانی خود و خانواده خود را فدای مسؤولیتی کرده‌اند که تنها نامش به نام آنهاست و نانش به کام ما.

** تبعات دلخوری‌های نیروهای شرکتی دامن تمام شهرداری را می‌گیرد

عضو شورای شهر شیراز در ادامه با تأکید بر نارضایتی عمده‌ای که در میان این بخش از نیروهای شهرداری حاکم شده است، خطاب به رئیس شورا گفت: ترسم از آن است تا تبعات این دلخوری‌ها و ناخوشی‌ها دامن تمام مجموعه را فرا گرفته و دل‌زدگی و عدم تعلق خاطر نیروها به سازمان، انجام ماموریت‌هایی که ما به عهده داریم را مختل یا کُند کند و وعده‌ها و قول‌هایی که سرلوحه شعارهای ما قرار داشت، سخت و ناممکن شود.

مقیمی هشدار داد که در صورت عدم حل این مسأله، تبعات روانی نارضایتی‌ها نه تنها دامن ۴۵۰۰ نیروی شرکتی شاغل در شهرداری شیراز را خواهد گرفت، بلکه در تشدید شرایط بغرنج روحی چندین هزار نفر خانواده این افراد موثر خواهد بود و تبعات روانی آن در به ثمر رسیدن اهداف شورا و شهرداری شیراز خلل ایجاد خواهد کرد.

** مجموعه فعلی شهرداری شیراز، وارث تبعات ناشی از ورود بی‌رویه‌ی نیروهاست

مقیمی در ادامه با اذعان به اینکه مجموعه فعلی مسؤول ورود و حضور نیروها در شهرداری نبوده‌ اما وارث تبعات ناشی از این مجموعه بوده‌اند، خطاب به شهردار شیراز گفت: با این حال بر اساس اطلاعات ما، تلاش شما و مجموعه همکاران در معاونت‌های مالی و اداری و منابع انسانی و سایر بخش‌های مرتبط تاکنون بر بهینه‌سازی شرایط محیطی و تلطیف وضعیت روانی نیروهای تحت امر بوده است و این جای تقدیر دارد، اما تعیین تکلیف و به سرانجام رساندن وضعیت خدمتی بخشی از این قشر که خدمات و تجارب و سوابق قابل تاملی دارند، شاید بتواند این معضل اداری را بهبود بخشد و علاقمندی به سیستم بیشتر شود.

** شهادت می‌دهم که شهردار تلاش زیادی برای نیروهای شرکتی کرد اما …

نماینده مردم شیراز در شورای شهر با اذعان به اینکه شهادت می‌دهم شهردار شیراز رایزنی و تلاش‌های زیادی برای تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت نیروها کرده اما نتیجه مطلوب به دست نیامده است.

** نمی‌توان با نیروهای شرکتی مانند برده برخورد کرد!

مقیمی خطاب به اعضای شورا هم یادآوری کرد که اگرچه شورا و مدیریت کنونی شهرداری شیراز، مأموریتی در ورود این حجم از نیروهای شرکتی به شهرداری نداشته اما همه می‌دانیم که نمی‌توان با چند هزار نیرو همچون برده رفتار کرد و از آنها انجام وظیفه خواست اما در پرداخت حق و حقوق او بی تفاوتی و کاهلی کرد.

** مقامات استانی و کشوری باید به شیراز توجه ویژه‌ای داشته باشند

وی تأکید کرد: اینک مسؤول و متولی سامان‌بخشی به وضعیت این عزیزان، شورا و شهرداری است و باید اگر گره قانونی و مشکلی وجود دارد با رایزنی با مقامات بالادستی به فکر راه چاره باشیم.

مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: می‌طلبد که در کنار شورا و شهردار شیراز، سایر متولیان ازجمله استاندار فارس، رئیس شورای عالی استان‌ها، وزیر کشور، رئیس جمهور و رئیس مجلس برای حل این مسأله توجه ویژه‌ای به شهر شیراز داشته باشند تا موضوع ختم به خیر شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام