پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز استقبال شهروندان شیراز از پروژه‌ی دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی را قابل تحسین خواند و گفت: حدود ۹۰ درصد از هزینه اولیه این پروژه را شهرداری پرداخت می‌کند.

پیاده‌روی خانوادگی در پارک کوهستانی دراک

 به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب از شیراز، نواب قائدی صبح جمعه در حاشیه همایش پیاده‌روی خانوادگی در پارک دراک، با اشاره به شعار این همایش مبنی بر ورزش، نشاط و همدلی گفت: این موضوع در سرلوحه سیاست‌های شورای پنجم شهر قرار دارد زیرا این موضوعات از جمله نمودهای عینی تحقق شعار انسان‌محوری تلقی می‌شود.

وی افزود: اینکه در چنین برنامه‌های جمعی، علاوه بر ورزش و تندرستی، بتوانیم هم نشاط را برای همشهریان عزیز به ارمغان آوریم و هم در عصر تکنولوژی و پیچیده‌ی امروز زمینه‌ی تعامل و همدلی بیشتر شهروندان با همدیگر را در شهر شیراز با فرهنگی دیرینه و جهانی فراهم کنیم، بسیار ارزشمند است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در ادامه به جزئیاتی از پروژه دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی شیراز که هفته گذشته به بهره‌برداری رسید، اشاره کرد و یادآور شد: در حالی‌که در شهر تهران هر شهروند در مجموع ۱۸۹ هزار تومان بابت ودیعه ثبت‌نام و بیمه دوچرخه و سرنشین پرداخت می‌کند، در شهر ما به ازای هر شهروند ۱۶۹ هزار تومان از این مبلغ را از محل بودجه شهرداری پرداخت کردیم.

قائدی پرداخت بخش عمده‌ای از هرینه‌ی پرداختی شهروندان را در راستای حمایت از این فرهنگ حمل و نقلی جدید دانست و تصریح کرد: با این یارانه پرداختی شهرداری، همشهریان عزیز می‌توانند با پرداخت تنها ۲۰ هزار تومان به عنوان مشترک ثبت نام کنند و از آن پس با پرداخت یک‌هزار و پانصد تومان به ازای هر نیم‌ساعت از این دوچرخه‌های نسل چهارم استفاده کنند؛ ضمن اینکه این مبلغ ۲۰ هزار تومان اشتراک به عنوان ودیعه پرداخت می‌شود و هرگاه شهروند بخواهد از اشتراک خود در این طرح انصراف دهد همین مبلغ نیز به او برگردانده می‌شود.

این عضو شورای شهر شیراز تعداد دوچرخه‌های هوشمند را در آغاز این پروژه یک هزار دستگاه اعلام کرد و افزود: طبق قرارداد ظرف سه ماه آینده تعداد دوچرخه‌ها به دو هزار دستگاه افزایش پیدا می‌کند و طی ۵ سال آینده نیز حدود ۱۰ هزار دوچرخه هوشمند نسل چهارم وارد این چرخه خواهد شد.

قائدی در پایان استقبال شهروندان شیراز از این پروژه را در نخستین هفته‌ی اجرای پروژه قابل تحسین و امیدوار کننده خواند.

انتهای پیام/ سجاد بنام