پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبیر مجمع نیروهای خط امام فارس و نایب رییس جبهه اصلاحات این استان در اعتراض به آنچه «سکوت منفعت‌اندیشانه برخی جریانات سیاسی در جریان اعتراضات اخیر در کشور» خوانده، از «تمامی مسؤولیت‌های خود در تشکیلات سیاسی اصلاح‌طلبان در سطح استان و کشور»، استعفا کرد.

به گزارش ریواس جنوب، عبدالحمید ناصرپور، با انتشار متن استعفای خود در توئیتر و اینستاگرام، با اشاره به «عدم تمایل حاکمیت به اصلاحات ساختاری»، از آنچه که «برخوردهای خشن، غیرانسانی و غیرقانونی با هموطنان» توصیف کرد به شدت انتقاد کرد و ضمن عذرخواهی از مردم و اعلام «خروج از جریان موسوم به اصلاح‌طلبی» تأکید کرده که «به عنوان یک فرد غیر حزبی در کنار و میان مردم خواهد بود».

متن کامل استعفای ناصرپور که یک نسخه از آن در اختیار ریواس جنوب قرار گرفته است، به این شرح است:

عبدالحمید ناصرپور – وکیل و دانش‌آموخته حقوق

 «به نام آنکه انسان را انتخاب‌گر آفرید…

این روزها دیدن ویدئوها و تصاویر برخوردهای خشن، غیر انسانی و غیر قانونی با هموطنانمان -که بسیاری از آن‌ها در تصور هم نمی‌گنجد- دل هر انسان آزاده‌ای را به درد آورده و اشک از دیدگان جاری می‌سازد.

در این میان توجیه غیر قابل قبول یا سکوت بهت‌آور و منفعت‌اندیشانه‌ی برخی مدعیان کنش‌گری سیاسی و اجتماعی از احزاب، جریانات و شخصیت‌های فکری و سیاسی، قابل باور نبوده و نیست.

حال که تردیدهای پیشین‌ام در عدم تمایل حاکمیت به اصلاحات ساختاری به اطمینان بدل گردیده است، بر این باورم که نه تنها کلیت ساختار سیاسی از اصلاح گریزان است بلکه بخش عمده‌ای از جریان مدعی گفتمان اصلاحات خود از اصلاح به‌دورند و از این رو، زین‌پس خود را قادر به تداوم فعالیت در این جریان نمی‌بینم و لازم می‌دانم که با کناره‌گیری، ادامه و نتیجه‌ی راه موجود و قضاوت در این خصوص را به تاریخ واگذار نموده و در انتظار قضاوت‌های مهم تاریخی بمانم.

اینجانب، پیرو استعفای پیشین خود پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری -که به دلیل تعیین دبیر جدید همچنان مسکوت مانده- بدین‌وسیله استعفای خود را از دبیری مجمع نیروهای خط امام استان فارس و شورای مرکزی مجمع اعلام می‌دارم.
همچنین به جهت این که از این لحظه تا پذیرش این استعفا -به لحاظ شکلی- قصد حضور در هیچ جلسه‌ای را در سطح استان و کشور ندارم، استعفای خود را از نائب رئیسی جبهه اصلاحات استان فارس و نیز خروج از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس و به‌طور کلی خروج کامل از جریان موسوم به اصلاح‌طلبی اعلام می‌دارم و ترجیح می‌دهم همچنان که در چند سال گذشته به صفت فردی فعالیت سیاسی و اجتماعی خاص خود را  داشته‌ام، از این تاریخ نیز به عنوان یک فرد غیر حزبی در کنار و میان مردم فهیم و عزیز وطنم باشم.

بدینوسیله از یکایک مردم فهیم و شریف ایران، خاصه مردم فهیم استان فارس و بالاخص مردم شریف شهرستان‌های شیراز، ممسنی و رستم، به دلیل داشتن کوچک‌ترین نقشی که ممکن است در امور و به طور کلی در وضع موجود داشته‌ام، عذر تقصیر دارم، پوزش خواسته و طلب حلالیت دارم.

به امید سرافرازی ایران عزیز

عبدالحمید ناصرپور
آبان‌ماه یک‌هزار و چهارصد و یک»

به گزارش ریواس جنوب، از اواخر شهریورماه امسال و همزمان با جان‌باختن مهسا امینی پس از بازداشت توسط پلیس گشت ارشاد، اعتراضاتی در شهرهای مختلف ایران صورت گرفته که با شدت گرفتن خشونت‌ها، تاکنون ده‌ها نفر جان خود را از دست داده‌اند.

۱۵ مهرماه یعنی نزدیک به سه هفته پس از فوت مهسا امینی، سازمان پزشکی قانونی با صدور بیانیه‌ای ضمن «رد اصابت ضربه به عناصر حیاتی بدن»، عامل فوت این دختر ۲۲ ساله را «افت هوشیاری ناگهانی و عدم توانایی لازم جهت جبران و تطابق با وضعیت ایجاد شده با توجه به بیماری زمینه‌ای و در نتیجه اختلال ریتم قلب، کاهش فشار خون و کاهش سطح هوشیاری»، همچنین «انجام عملیات احیای قلبی – تنفسی غیرموثر در دقایق حساس اولیه»، در نتیجه «هیپوکسی شدید و آسیب مغزی» و سرانجام «نارسانی چند ارگانی» اعلام کرد؛ با این حال اعتراضات پراکنده در کشور خاتمه نیافت و تا امروز در نقاط مختلفی از ایران ادامه دارد.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹