پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد از خرید تضمینی حدود ۱۱ هزار تن گندم و کلزا در شهرستان‌های گرمسیری استان توسط مراکز تعاون روستایی خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی‌بخش شجاعی در حاشیه بازدید از مرکز خرید تضمینی گندم دهدشت که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی انجام شد، اظهار کرد: فرایند خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان همچنان ادامه دارد.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مراکز خرید این اداره‌کل تا اخرین روز برداشت و تا هر زمانی که لازم باشد به فعالیت خود ادامه می‌دهند و تاکنون ۱۰ هزار و ۲۰۰ تن گندم و ۶۰۳ تن کلزا را به صورت تضمینی خرید و در مراکز و انبارهای خود ذخیره کردند.

شجاعی گفت: گندم خریداری شده به سیلوی شرکت غله حمل می‌شوند که در این زمینه نیازمند همکاری شبکه حمل و نقل بار هستیم که با توجه به افزایش میزان خرید و محدودیت ظرفیت مراکز نگهداری موقت، مشکلی در فرایند حمل این محصول استراتژیک به وجود نیاید.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه علاوه بر مراکز ما، شرکت غله نیز اقدام به خرید گندم کرده است، تصریح کرد: میزان خرید و تحویل گندم در مراکز تعاون روستایی به نسبت مشابه سال قبل بیش از یک‌هزار تن بیشتر بوده است.

شجاعی از برنامه‌ریزی علمی و جهادی متولی ارشد بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، انسجام بین‌بخشی و پای کار بودن ادارات تابعه از جمله تعاون روستایی و همچنین بارش‌های مناسب به عنوان دلایل افزایش تولید محصول استراتژیک گندم و به تبع آن افزایش خرید تضمینی مازاد بر نیاز کشاورزان نام برد.

انتهای پیام/