پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کل دادگستری فارس از آزادی فردی که از سال ۷۷ به اتهام قتل محکوم به قصاص شده بوده خبر داد و اعلام کرد: با رضایت اولیای دم، این فرد بخشیده و از زندان آزاد شد.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از دادگستری فارس، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی با بیان اینکه محکوم این پرونده از اتباع افغان ساکن در ایران است، افزود: سال ۷۷ و در پی بروز اختلافاتی محکوم این پرونده در یکی از روستاهای خفر مرد مسن ۶۰ ساله ای را به قتل می رساند و پس از طی شدن مراحل رسیدگی قضایی حکم بر قصاص قاتل صادر می شود و رأی صادره آماده اجرا می شود اما به لحاظ پیگیری نشدن و تقاضای اولیاء دم، محکوم پرونده ۲۳ سال را زندان سپری می کند.

موسوی در ادامه با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضائیه بر تلاش همه جانبه مجموعه قضایی بخصوص شوراهای حل اختلاف برای مصالحه در پرونده های قصاص و گذشت صاحبان حق، گفت: شعبه ۴۲ شورای حل اختلاف ویژه زندان عادل آباد شیراز به عنوان یکی از فعال ترین شعب صلحی شورا در کشور تلاش در خور توجهی را در خصوص مصالحه این پرونده انجام داد که این تلاش ها به ثمر نشست و یک محکوم به قصاص دیگر در استان فارس از قصاص نفس رها شد و به زندگی دوباره بازگشت.

این مقام ارشد قضایی استان فارس از فعالیت مضاعف اعضای شعب شوراهای حل اختلاف استان از ابتدای ماه محرم و در راستای اخذ رضایت از اولیاء دم در راستای پویش «به عشق حسین (ع) می بخشم» خبر داد و گفت: امید که افراد در سایر پرونده های اختلافی نیز به این پویش بپیوندد و به عشق امام حسین (ع) اختلافات خود را خاتمه دهند.

موسوی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۴ پرونده قصاص در فارس به صلح انجامیده است،  گفت: در تلاشیم با برنامه ریزی و همکاری افراد صاحب نفوذ و متنفذ محلی به خصوص ائمه جمعه و جماعات میزان مصالحه در پرونده های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف را به ۶۰ در صد برسانیم.

انتهای پیام/ علی محمد پشوتن