پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالیکه روند چاقی دانش‌آموزان وضعیت نامطلوبی دارد، مدیرکل آموزش و پرورش فارس سرانه فضای ورزشی در مدارس استان را نیز ضعیف توصیف کرده است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، علی عسکر نجفی شنبه ۱۴ اردیبهشت در مراسم اختتامیه سی‌امین دوره رقابت‌های علمی تخصصی دبیران تربیت‌بدنی استان فارس با ابراز نگرانی از بروز کم تحرکی و چاقی در دانش آموزان، گفت: چاقی مخرب یادگیری است و متأسفانه از دهه ۸۰ به بعد میزان چاقی دانش آموزان دو برابر شده؛ به همین دلیل امروز ضرورت ورزش در آموزش و پرورش بیش از پیش محسوس و مشهود است،

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: ما نگران وضعیت نوجوانان و جوانانمان هستیم و باید تلاش کنیم تا با برنامه‌های مختلف ورزشی، تحرک و شادابی را بین دانش آموزان افزایش دهیم.

نجفی با تاکید بر لزوم اهمیت دادن به زنگ ورزش گفت: اگر بخواهیم ورزش در آموزش و پروش خوب پیش برود و به هدف برسد باید به زنگ ورزش اهمیت خاص بدهیم و باید برای اجرای مطلوب درس تربیت بدنی مربیان ما به لحاظ علمی، مهارتی و توان جسمی تقویت شوند .

** برخی مدیران توجه جدی به زنگ ورزش ندارند

وی لازمه نهادینه شدن بحث ورزش در مدارس را تغییر نگرش مدیران دانست و گفت: امروز بعضی از مدیران ما شاید نسبت به درس تربیت بدنی نگاه مثبتی نداشته باشند و توجه جدی به آن ندارند که این باید در دستور کار قرار گیرد.

** رتبه بیست و سوم فارس در سرانه فضای ورزشی مدارس!

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در عین حال به کمبود فضای ورزشی در مدارس این استان اشاره و اضافه کرد که فارس با داشتن ۲۳ صدم مترمربع سرانه فضای ورزشی، رتبه بیست و سوم را بین استان‌ها دارد.